Jumping®....někdo si to odskáče, tak proč ne vy?! :)

11. dubna 2015 v 23:57 | Amanda |  Já&fitness
Zdravím vás,
řekla bych, že už je čas rozšířit obzory. Navíc plavková sezóna za dveřmi, a pokud nebyla zumba to pravé, možná je Jumping® přesně pro vás.Co vlastně od Jumpingu očekávat? Aneb trochu odborné teorie na úvod...

Jumping je aerobní cvičení, které probíhá na trampolínách, pod vedením trenéra na výraznou taneční hudbu. Díky měkkým dopadům, které jsou docíleny díky pérům a speciálnímu výpletu je toto cvičení šetrné ke kloubům, ba naopak posiluje kloubní úpony a svaly kolem páteře a to 3. a 4.vrstva hloubokých svalů zádových. Dále Jumping podporuje posilování svalů pánevního dna, zbavuje rychle nadváhy a dodá Vám sebevědomí a tu správnou naladu.
Podstatou jsou jednoduché poskoky, balancování a zábava na motivující hudbu.Lidé, kteří pravidelně cvičí Jumping® brzy zjistí, že jsou schopni pracovat déle, lépe spí a cítí se uvolněněji. Účinky nejsou jen psychologické, protože při cvičení musíme překonávat gravitaci a proto se jedná o jedno z nejvíce prospěšných aerobních cvičení. Jumping® má podobný účinek na Vaše tělo, jako skákání přes švihadlo, ale z vyloučením všech negativních dopadů na pohybový aparát.

Zklidňující účinek na nervový systém je prokazatelný již po první hodině Jumpingu®. Výsledky pravidelného cvičení jsou ve zvýšené odolnosti vůči fyzickému a emočnímu stresu.

Kombinace zábavného cvičení, motivující hudby a specifických pohybů - Jumping®

Vybavení a příslušenství:

Narozdíl od zumby to není s Jumpingem tak jednoduché a bohužel vám nestačí jen fitness obuv. Lekce probíhají na takovýchto šestiúhelníkových trampolínkách (viz obrázek)

Po případně je ještě pár jiných typů, které jsou třeba kulaté, ale princip je stejný.


K trampolínce se ještě přidává takové držadlo, oficiálně tomu říkají řidítka, co jsem tak četla.


Ukázka:


Vybrala jsem 3 ukázky. V prvním videu můžete vidět sestavy, kterých byste se mohli dočkat po příchodu na lekci jumpingu, jen je to docela dlouhé a prvky se dost často opakují. Proto pod tím máte další videa je zahrnoto poměrně dost těch kroků...v druhém i popisek. :)

Paradoxně je u všech těch videí stejná písnička....přitom já jich mám ze svých lekcí nějakých 30 a to ani nemám všechny...


Ukázka jednotlivých kroků + názvy....
Lekce a lektoři

Narozdíl od zumby jsem lektorek vystřídala hned pět. A přestože se vždycky jednalo o jumping, každá z lekcí byla něčím jiná.

Lekce a co od ní očekávat?

Jen matně si si vybavuju, co se dělo na mojí první lekci Jumpingu. Každopádně jsem si musela najít místo a "složit" trampolínku. To je základ. :D

Lekorka od lektorky se to mění, každádně většinou před začátkem každé sestavy se shrne, co s bude dít, co opakovat apod.
Průběh lekce se pochopitelně mění, ale ta obecnejší kostra je:

1, Rozehřátí
2, "Dupání"
3, Protažení

+ posilování: ruce, břicho, zadek

Jumping má stejně jako zumba různé pohyby a prvky. I na trampolínkách se skáčou sestavy
s různou obtížností.

Co je ale třeba si uvědomit, základem toho cvičení je jakýzi vzdor vůči té trampolínce, jako kdyby "bojujete" proti tomu odporu, který ona klade. Výhodou je právě to, že ta trampolínka klade odpor, ale tím, že je pružná šetří klouby. (a pochopitelně to má o mnoho více výhod...)Dojmy, postřehy, názor...


MILUJU TO!!! Je to něco jiného než zvedání činky nebo běh na pásu. Je to zábavné, akční a cítíte se po tom skvěle.

Jako pamauji si, že jsem po první lekci slezla z té trampolínky, tak mě neuvěřitelně bolely nohy....o to hůř se další den chodilo ze schodů. :D To vám nebudu lhát, pokud nejste vyloženě atlet, tak se to chvíli táhne, než se ty svaly rozhýbou. Ale tak alespoň víte, že při cvičení zapojujete, to co máte...

U nás ve fitku je to většinou rozděleno tak, že 45 minut se skáče na té tampolínce, a pak je zbylých 15 věnováno posilování na břicho, nebo zadek, popřípadně je skladba, kterou skáčete s činkami. No, to jste po tom rádi, když vůbec dojdete domů. :D

:D Další věc je zvládnutí těch pohybů v tom časovém intervalu (rytmu písničky), už se v tom sice neplácám jako předtím, ale nemůžu si pomoct, já u všech těch fitness aktivit vypadám prostě jako debil... :D Ale v tom sále, kde mám jumping je prostě vééélké zrcadlo a pak dveře....tak jsem vždycky naproti těm dveřím a spokojenost. :) :D


Jumping doporučuji!!! Tak jako tak, asi to nesedne hned tak každému. Třeba Lauru to zrovna moc neoslovilo.... :/ Tak jako tak by se mělo vyzkoušet vše. :)
A když byste se vrátili k tomu textu nahoře, můžu jen povrdit.....funguje to. :)


Mějte se krásně,
Amanda
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Majkelina Majkelina | 12. dubna 2015 v 14:21 | Reagovat

Ahojky :)
Vypadá to dobře. Jen škoda, že u nás takový super věci dělá jen málo lidí.
Majkelina :)

2 Kata Black Kata Black | Web | 12. dubna 2015 v 14:51 | Reagovat

Ahoj,
máš fakt dobrej blog, čtu každej článek, jsou fakt super :)
Jenom jsem vám chtěla poradit, my s mamkou nakupujem oblečení tady http://goo.gl/4I8Vja , je to sice anglicky, ale hrozně levný, takže mi to mamka koupí a sobě rovnou taky :)
Kdyžtak napište co jste ulovily ;)

3 Mirimë (Karolína Kahounová) Mirimë (Karolína Kahounová) | Web | 12. dubna 2015 v 17:31 | Reagovat

Ahoj,
tak to vypadá, že jsi zpátky :D!
Zajímavý článek... My jsme na jumpingu byli jednou z naší třídou na těláku :D. Před několika lety...
To mi připomíná, že já teď skoro každý den 100 skáču přeskoků přes švihadlo...

A snažím se aspoň trochu sportovat každý den, všichni mi totiž říkají, že mám oslabené svaly (je to pravda) a dost lidí mi vyčetlo, že nic nedělám. (Ono to na mé fyzičce totiž tak vypadá. Není to vždycky tak, že člověk, který není fyzicky zdatný, vůbec necvičí...) :) Ale pro život musíš mít alespoň nějaké svaly, je to za prvé hezčí a za druhé to je prostě potřebné... např. při tahání nákupů, a až se budu starat o děti (tedy pokud budu nějaké mít :D) :).

4 Catharine Catharine | Web | 12. dubna 2015 v 17:37 | Reagovat

Čus všem,
jj, já si taky ráda počtu, přemejšlim o svim blogu :D
Koukala jsem na ten obchod co psala Kate Black a rovnou jsem si objednala dvoje šaty a plavky na léto, tak už se těšim.
Jinak já nakupuju spíš v českejch obchodech, asi nejlepší je tenhle http://goo.gl/ru0884 , můžu si vybrat i typ postavy.
Naposled jsem vyhrála nějakou soutež a nic jsme neplatila :)

5 Kate Kate | Web | 12. dubna 2015 v 19:42 | Reagovat

To by se mi líbilo, ale byla bych po minutě vyřízená, jak se znám. :D

6 Laura Laura | 12. dubna 2015 v 20:42 | Reagovat

Jako né že by se mi to nelíbilo, jenom mi to moc nesedlo, poskakování asi není moje silná stránka :D (ani běh, míčové sporty,... moc toho nezbývá :D )
Ale to posilování na konci mě dorazilo :D
Ale hlavně že máš něco co tě baví ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama