Recenze filmu: Percy Jackson: Sea of Monsters / Percy Jackson: Moře nestvůr

1. listopadu 2014 v 22:34 | Amanda |  Recenze filmů
Ahojky,
včera jsem napsala svoji recenzi na druhý díl Percyho Jacksona. Jak to tak po sobě čtu, na recenzování se asi moc nehodím.

PRO TY CO NEČETLI KNIHU A MAJÍ TO V PLÁNU, NEDOPORUČUJI ČÍST ANI TENTO ČLÁNEK!!!

Kdo by měl zájem si to přečíst tak zde...


aneb jak psala The Hunter: Percy Jackson a Moře NESMYSLŮ

Název: Percy Jackson: Moře nestvůr
Z originálu: Percy Jackson: Sea of Monsters
Díl: 2/? (5)
Žánr: Fantasy/ Dobrodružný/ Rodinný
Rok: 2013
Doba trvání: 108 minut
Režie: Thor Freudenthal
Předloha: Kniha - Percy Jackson: Moře nestvůr, Rick Riordan

Trailer


Anotace

Být bohem na Olympu není příliš jednoduché, už jen proto, že jsou tam těchto mocných božských postav plné mraky a ne vždy se mezi sebou přátelí. Být člověkem mezi lidmi má také svá úskalí. Ale být polobohem, to už je pořádný průšvih. Znamená to hledat si své místo jak na zemi, tak i na nebesích. A ještě horší to je, když jste teenagerem, jehož otcem je Poseidon a matkou "obyčejný" člověk, který vaši výchovu a bublající hormony ne úplně zvládá. V takové situaci se nachází Percy Jackson, jehož jediným bezpečným útočištěm se stává Tábor Polokrevných, kde žijí všichni takto zplození. Tedy ti, jejichž jedním rodičem je bůh a druhým člověk.

Po nečekaně klidném školním roce se poslední den před prázdninami na Percyho ale sesype celá lavina potíží - hodina tělocviku se promění ve vybíjenou s lidožravými obry, kamarád Grover záhadně zmizí a navíc Táboru Polokrevných i jeho obyvatelům hrozí zničení. Někdo se snaží probudit Kronose, jednoho z původních Titánů a otce nejvyšších olympských bohů, který jediný umí učinit bohy i polobohy smrtelnými. A který má s nimi navíc nevyřízené účty. A tak se Percy a jeho přátelé musejí vydat na další nebezpečnou výpravu... Věštba Orákula tuto partu statečných vyšle na cestu za Zlatým rounem, které jediné má moc je zachránit. Musí proniknout do míst, které my smrtelníci nazýváme Bermudský trojúhelník. Správný název ale je Moře nestvůr. Mytologické bytosti ožívají, krvelačné nestvůry se bouří a bohové z Olympu na ně kladou další úkoly...

Dabing

ÓÓÓ můj bože!! PROČ?????? To si takhle hezky sedím v kině, konečně končí reklamy. Na začátku pěkné moře a bublinky a ozve se hlas.
Si děláte sudokopytníky??? Tohle, že je Percy??? Říkal to tak, jakoby to viděl poprvé a sekal se uprostřed věty?! Že by chyba ze strany tvůrců....pochybuju. Ten dabing byl hrozný, kdyby to dávali v originále, o kolonku s dabingem bych ani okem nezavadila, ale bohužel....

Děj

Upřímně mě filmování knih dost štve. Lidi v tom štábu, kteří tu knihu četli, bych spočítala na prstech jedné ruky a to bych si mohla některé ty prsty useknout.

Děs, běs a hrůza. Nemůžou prostě změnit jméno filmu a postav, stejně by nikdo nepoznal, že je to Percy Jackson, a když už by to někomu došlo, tak by ani pořádně nevěděl, s kterým dílem má tu čest.

Takže kam, že se poděl začátek? Záběr na tábor polokrevných, pěkné, ale Percy ještě předtím podpálil školu.

Mám to brát popořadě?? Fáájn, podle filmu. Film je naprosto přeházený, překroucený a plete se tam páté přes deváté. Tyson nebo vozatajové?? Začnu těma vozatajema, kteří tam mimochodem ani nebyli. Halóó??? Místo vozatajů tam nacpali nějakou pochybnou ehm ehm "věž". Všude lítají konfety a všichni se snaží dostat nahoru....mno woow. A když je Percy už skoro na vrcholu, vrhá se dolů, aby zachránil nějakého hejhulu, který se tam seknul v žebříku. Však on by jednou spadl sám, ale nééé, on se hrne ho zachránit. Nakonec ho ten hejhula shodí na zem a celé to vyhrává Clarise, jak dojemné....

Když už jsem u těch vozatajů, kam se poděl Tantalos? Největší hvězda druhého dílu a oni ho prostě vynechají. To mě teda dost namíchlo.

Tyson, tak se k němu tedy dostávám.
Poznali se s Percym ve škole, ale ve filmu si do toho tábora nakráčí jako by se nechumelilo. Přesně ví, za kým jít. Takže: Čauky, já jsem Tyson, kyklop, syn Poseidona. Huhuhůůůů...
Bylo by toho mnohem více, ale jasně, tvůrci filmu to udělali takto, tak to takto i bude. Musím ale říct, že to Tyson prostě zabíjel. Jeho vtipy byly opravdu vtipné. Co se týče vhledu, vyjadřuju se níže…

Kniha vs. Film

Ten největší podraz byl Kirkéland. Dobře, jeden z velkých podrazů byl Kirkéland. Člověk si myslí, že bude něco konečně podle děje a on tam žije ten kyklop. Kirkéland bez Kirké????? Když už to tak nacpali, tak proč ne normálně. Kirké, luxusní hotel a lázně, morčata…..nic???

Další věc….Ostrov sirén..He??? To jim taky nic neříká. Skylla?? Moc dobrá kamarádka Charyby?? Taky nic?? Jinak, ti zombící na lodi Clarise byli fakt ubozí. Ty odflákli, jak jen se dalo.

Ti šedí na bocích....


Když už tam neměli ty ostrovy, tak co Obří koblihy….dobře, bez těch se dalo obejít, ještě že to vynechali, ale to střídání těch lodí a lidí. To nevychytali:

Kniha: Annabeth, Percy a Tyson zdrhají ze školy. Berou si taxík zkázy, bla bla bla OKÓÓ!!! Směr Tábor polokrevných. Následuje spousta děje v táboře + Hermes. Percy, Annabeth a Tyson zdrhají z tábora. Duhák expres…mimochodem, ten se opravdu povedl, nádhera. :D Princezna Andromeda, což byla mimochodem výletní loď a nééé jachta. Z Andromedy na člunu směr koblihy. Od koblih s Clarise na lodi. Od Clarise (potyčka s Charybou a Skyllou), teď již bez Tysona (který "umírá" ve filmu úplně jindy než má) na ostrov sirén, Kirkéland, ostrov Kyklopa s ovečkama.

Film: Annabeth, Percy, Tyson a Grover (Ano, Grover, který už má dávno plést vlečku oxiduje v táboře a najednou jde s nimi hledat rouno) si berou taxíka, aby se dostali z tábora na Floridu. Taxík vysazuje v polovině cesty (Tam unesou Grovera), setkání s Hermem. S Duhákem na Andromedu, ve filmu Lukeova jachta. Z Andromedy na člunu k Charybě. V žaludku Charyby setkání s Clarise. Společná cesta na Kirkéland za kyklopem.
Najednou je tam Grover ve svatebních šatech. Kyklop z hladu sežral ovce a rouno nosí jako osušku.

Prostě samé zmatky!!!!!!!!!!

Jakmile si myslí, že mají vyhráno, do hry se dostává Luke, sebere rouno. A najednou se v 2. díle probouzí Kronos. Požírá Lukea a Grovera.
Percy se mimochodem dozvěděl proroctví…ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ TO SE NEDÁ. PROSTĚ JE TO TOTÁLNÍ GULÁŠ……… KOMPLETNĚ TO PŘEVRÁTILI, JAK JEN SE DALO.

Další bod:

"Tragické" scény:

Když už jsem byla u toho Krona. Co se má co probouzet v 2. díle???? Mimochodem Percy ho od krku dolů rozřízl svisle napůl a tím ho vrátil zpátky do rakve. Mno, jen čistě prakticky, když jím (Kronem)tak pěkně projel ten meč, neměli by ti dva, Luke a Grover být taky napůl, když je vydávil? Dobře, nepleťme do toho logiku, kterou tento film už od začátku postrádá...

Dále scéna: Tyson "umírá". Jakákoli tragická scéna v tom filmu působila tak hrozně kýčovitě, ten Percyho výraz. Kronos tam vstává z mrtvých a Percy je psychicky na dně z toho, že Tysonovi ani jednou neřekl brácho. Ony ty scény nepůsobily ani smutně, spíše jako by parodovali smutné scény. Tyson to ještě hrál slušně (Střelí ho šipka a on se slovy: Ty bys to udělal taky, padá do řeky.....nikoho by nenapadlo, že ho ta řeka vyléčí, že?)

To samé, když Annabeth prošpikoval ten…mno těžko říct, co to bylo. Percy přikryl Annabeth rounem a furt do ní hučel, jak si sama píše osud a ať mu ukáže svou sílu. Annabeth zavírá očička, všichni ztrácejí naději, najednou rouno září…jóó, žije, to nás nihoko nenapadlo..

Ztvárnění Marty a George (dva Hermovi hádci) bylo samo o sobě tragické. V knížce to bylo i vtipné, ale ve filmu to byla taková pěst na oko a navíc ta jeho hůl stejně působila tak nějak plastově.

Postavy
Percy Jackson (Logan Lerman)
Už při tom traileru jsem mlátila hlavou do stolu. Co mu to pro pána krále udělali na hlavě?? Ta kreatura, které asi většina obyvatelstva říká účes, se k němu vůbec nehodila, ale 60 minutách filmu a asi 1200 záběrů si zvyknete.

Na charakter už jsem si tak nějak zvykla z prvního dílu. I když ve dvojce působil jako mnohem větší ňouma. Měl působit důležitě, působil jako by se měl každou chvíli sesypat na zem a smát se, nebo jenom sesypat :D. Když seděl na tom břehu u vody a mluvil ke svému otci, znělo to tak nacvičeně, nebo já nevím.


Rozdíl mezi tímto a
TÍMTO:Annabeth Chaseová (Alexandra Daddario)
Konečně jsem se dočkala. Annabeth je blond, Annabeth je blond. Sedělo to k ní mnohem více.
(i když ta fotka není nic moc)
Ani ne moc výrazná, v prvním díle byla mnohem lepší, bojovná a akční, teď působila tak ochočeně.
Grover Underwood (Brandon T. Jackson)
Ten je pořád stejný, akorát se někdy na těch nohách tak pochybně houpal. Ale musím uznat, úžasný model na svatební šaty. :DCheirón (Anthony Head)
Je fakt, že oproti prvnímu dílu vlasy Annabeth trošku mátly, ale co teprve tady Cheirón, kterého hrál úplně někdo jiný
Dionýsos alá Pan D (Stanley Tucci)
Představovala jsem si ho jinak, ale mohlo to dopadnout i hůř.
Co se týče charakteru, tak toho vystihli. Takový mimoň…..ale s určitou grácií a zákeřností. :D Ty jeho hlášky, prostě geniální. :DThalia (Zoe Aggeliki)
To samé co pan D.

(Před sedmi lety, tu starší jsem nenašla)Clarise (Leven Rambin)
Ta se asi povedla nejvíc. Opět byla úplně jiná než moje představa, ale její vzhled mi seděl k charakteru. Jízlivá, hrdá, arogantní, panovačná….prostě taková jaká měla být, akorát ke konci trošku změkla…Tyson (Douglas Smith)
Ten se taky povedl, jednu dobu se mi s tím jedním okem líbil i víc než s dvěma.(ten sprej s tou mlhou měl náhodou pěkný efekt, i když byl jen na jedno použití)
V knížce byl více takový stydlivý a citlivý, ale v tom filmu to zabíjel...

Luke (Jake Abel)
Pořád stejný, pořád krysa. Jeho obsazení jsem obdivovala hned od prvního dílu.
Hermes (Nathan Fillion)
Krom toho, že se měl s Percym setkat na pláži v běžecké úboru.....(Najdi 10 rozdílů)
Orákulum


Tak jsem se konečně ve druhém díle dočkali Orákula, ale jak jinak, VŠECHNO ŠPATNĚ! Víc jako robot už to působit nemohlo a opět příšerný dabing.

Potom: "Dříve než poznáš budoucnost, pohleď do minulosti"
Ta mozaiková scéka byla hroná, vůbec se mi nelíbila. Vyřešili to tak primitivně. NE, nesedělo to do toho filmu. Otázkou je, co tam vlastně sedělo????

Dialogy


Byly buď nutné nebo nucené a naprosto předvídatelné.

Shrnutí

Tak jako tak jsem z kina vycházela s úsměvem na tváři. S Laurou jako doprovod se ani mračit nemůžu. Ať byla scéna jakkoli smutná, ubohá, trapná nebo opravdu vtipná, vždycky jsme k tomu měly nějaké prupovídky, které nám zvedly náladu o něco výš. Když bych tak moc nelpěla na tom ději knihy, film by se mi asi i líbil a nebyla bych tak kritická.
Duhák byl naprosto hvězdný, jak jel Percy na té vlně, taky hezký, kolchidští býci, pan D …:D

Je těžké to soudit. Většina lidí tvrdí, první kniha a pak film. Jenže pak jsem k tomu filmu hrozně skeptická. U Eragona jsem byla naopak zklamaná knihou. Film mě asi zaujal víc, a pak, když zjistíte, že to bylo vlatsně úplně jinak....
Třeba u filmu Hunger Games jsem to nedokázala prožívat, protože jsem prostě věděla, co se stane. Co je tedy lepší? Snad buď jen číst knihy nebo jen koukat na filmy, ale o čem bych potom psala ty svoje recenze?! :)

Psala jsem to déle jak 2 hodiny. Stejně si myslím, že není moc z vás, kteří to dočetli dokonce.

Toť vše…
Vaše názory si ráda přečtu v komentářích.

Vaše Amanda

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ilía Ilía | E-mail | Web | 2. listopadu 2014 v 19:57 | Reagovat

Tak jsem si dala malý re-reading :-D
A zas jsem se zasmála :-D
Pořád mě fascinuje ten Percyho účes! A taky Luke krysa. Vždyť není krysa! :-D

2 Laura Laura | 10. listopadu 2014 v 20:54 | Reagovat

To je tak, když jde Amanda a Laura do kina :D Ve filmu „dramatické“ scény a my s Amandou každý jejich pohyb komentujeme a při těch „smutných a sebelítostivých“ scének umíráme smíchy :D
Tysooon! |\|||   |||/| :D
Jak už jsem řekla a psala, nevím jestli se mám nad tou recenzí rozesmát nebo rozbrečet, protože je to velice trefně popsané…
Musím si zjistit jestli plánují i 3. díl... ale za tu dobu by Percymu ty vlasy mohly trochu dorůst ne? :D

3 Kate Kate | E-mail | Web | 20. listopadu 2014 v 18:05 | Reagovat

Hmmm, asi takhle: -_-
Vidím to úplně stejně, jedno z nejhorších filmových zpradcování knihy vůbec... Když jenom slyším to jméno v souvislosti s filmem, chce se mi brečet, jak to dokázali zmrvit.
Já to teda dočetla do konce, a dost jsem se pobavila. :D ROzhodně nesouhlasím s tím, že se na psaní recenzí nehodíš.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama