Recenze filmu: How to Train Your Dragon 2 / Jak vycvičit draka 2

10. listopadu 2014 v 19:21 | Amanda |  Recenze filmů
Zdravím vás,
tak tu máte další recenzi filmu, na který jsem šla, no jak jinak než s Laurou v doprovodu jejího mladšího brášky, který mě sice nesnáší, ale tentokrát měl nějakou luxusní náladu, takže se mě nepokoušel zmrzačit jako obvykle....ale zpátky k filmu.

Jak vycvičit draka, první díl tohoto příběhu snad znáte. Podle mě to je něco úžasného, mě osobně se jednička moc líbila, ale dokáže jí druhý díl konkurovat?

A co vy? Znáte? Viděli jste?
Název: Jak vycvičit draka 2
Z originálu: How to Train You Dragon 2
Díl: 2/2
Žánr: Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy
Rok: 2014
Doba trvání: 105 minut
Režie: Dean DeBlois
Předloha: Cressida Cowell (kniha)TrailerObsah

Ostrov Blp býval místem, kde Vikingové ve dne v noci bojovali s draky. Pak však mladý snílek Škyťák vycvičil draka Bezzubku, spřátelil se s ním a hlavně všem vysvětlil, že lidé a draci mohou žít v harmonii. Příběh poskočil o pět let dopředu a z Blpu se stal v mezidobí dračí ráj, kde se lidé a draci navzájem respektují a mají se rádi. Škyťákova největší kamarádka Astrid je hvězdou oblíbených dračích závodů, ve kterých hravě poráží ostatní vikinské teenagery, zatímco Škyťák dává přednost osamělým spanilým letům s Bezzubkou, během nichž mapují neznámá území a objevují nové světy a nové draky. Jedno z jejich dobrodružství je přivede do těžko přístupné ledové jeskyně, která je domovem stovky neznámých divokých draků. Taky se zde setkají s tajemnou Dračí jezdkyní, z které se vyklube Škyťákova dávno ztracená matka Valka. Na láskyplné objetí matky se synem ale není čas, protože nad soužitím lidí a draků se stahují mračna, která se přihnala díky Dragovi, mocichtivým a samozvaným "dračím bohem", kterému slouží nafoukaný lovec draků Eret. Tihle dva představují nebezpečí, se kterým sám Škyťák s Bezzubkou nic nezmůžou, a tak dají dohromady starou partu, do níž kromě Astrid patří i Tlamoun, Snoplivec, Rybinoha a dvojčata Ťafan a Rafana. Spolu s nimi se ale budou muset mocnému nepříteli postavit i Škyťákův otec, vikinský náčelník Kliďas Velikán a především jeho matka Valka. Naučit táhnout tenhle nesourodý spolek za jeden provaz bude nesmírně obtížné. Bez toho ale nebudou mít obyvatelé Blpu sebemenší šanci.

Hudební doprovod

Pro navození atmosféry. ;)


Postavy

Takže většina z nich už představena v obsahu, ale pro pořádek...z leva

První stojí Valka, Škyťákova matka alias starodávná socha svobody, za ní Kliďas. Následuje Rybinoha, vedle Astrid, Škyťák, Snoplivec, Rafana, Ťafan a Tlamoun...

Když to tak píšu, začínám si uvědomovat, jak ty české překlady zní...Děj

Tak jsme opět zpátky na Blpu. Tentokrát se tam udály mnohé změny, Vikingové a draci žijí pokojně v zájemné náklonosti.

To by ale nebylo žádné dobrodružství, kdyby se něco nezvrtlo. Najednou se v druhém díle objevuje nespočet nových draků, míst i nepřátel. Když si zpětně vzpomenete na jedničku a na tu tenkou knížečku Atlas draků, uvědomíte jak hrozně málo jich Vikingové vlastně znali, ale zpátky.


Krom nových úžasných druhů máme poprvé možnost se setkat s Alfa draky. Což je jakýsi dominantní hodně velký drak, kterého všichni ostatní dráčci poslouchají. Zvláštností alfa draků je to, že chrlí led.

A stejně se zase vrátím k jedničce, kde konečnou scénu taky vyplňuje boj s drakem, ovšem tvůrci druhého dílu to pojali ve větším měřítku...doslova


Tady jen ta pro porovnání Alfa draka a bezzubky...Bezzubka, aneb drak mnoha tváří

I když film nedoprovázelo moc hlášek, výrazy bezzubky vždy bezkonkurenčně zabíjely situaci...


Hodnocení

I když si myslím, že první díl to určitě překonat nemůže, dvojka je taky vcelku vydařená. A ačkoliv mám vůči druhým dílům trochu předsudky, nejsem zklamaná, že jsem na tento film šla do kina.


Jen ohledně psaní recenzí...člověk nad tím tráví hodiny a hodiny a pak se mu to ani neuloží. Stává se vám to taky? Když dlouho píšete článek, a pak ho chcete zveřejnit, nebo jen uložit, tak se objeví červený rámeček Text článku nesmí být prazdný?
Stalo se mi to zatím u každé recenze a docela mě to unavuje psát znova a znova...

Když o tom tak přemýšlím, tak ty moje filmové recenze nejsou úplně recenze, protože filmy nehodnotím číselně, ani hvězdičkami, ani ničím podobným. Možná je to spíše popsání dojmu z filmu + nějaké doporučení nebo třeba postřehy. Každopádně jsem to tak uváděla už od začátku, takže to tak nechám, ale jsem si vědoma toho, že tyhle články se za recenze považovat nedají.


Vaše Amanda
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Laura Laura | 10. listopadu 2014 v 20:18 | Reagovat

To byly časy (asi to není zase tak dávno že :D), už jsme dlouho nebyly v kině... Jednička Jak vycvičit draka byla lepší, ale tady to naprosto dokonale vystihovaly ty ksichtíky Bezzubky. Ale na 3 (pokud ji natočí) půjdeme, to je jasné :)

2 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 11. listopadu 2014 v 17:50 | Reagovat

Jůů.. Bezzubka... U této pohádky mám asi výjimku, kdy se mi druhý díl líbil o poznání líp, než ten první, ale já se nemůžu pomoct.. vždyť ono je to dokonalé!
Jinak tvůj problém se mi taky stával a vyřešila jsem to tak, že jsem si to všechno psala do wordu a potom jsem to na blog kopírovala :-)

3 Kate Kate | E-mail | Web | 20. listopadu 2014 v 19:41 | Reagovat

Ale dají, recenze nepotřebuje číselné ani jiné hodnocení... :)
No, mě druhý díl teda nijak nenadchl. Možná to bylo i tou velmi podivnou kvalitou, ale příšlo mi to takové nemastné neslané. :(

4 Nemesis Moriko Nemesis Moriko | E-mail | Web | 21. listopadu 2014 v 17:14 | Reagovat

Film jsem taky viděla a líbil se mi :) Souhlasím s tebou - na jedničku to nemá - ale i tak to bylo povedený :) A Bezzubkovy výrazy to fakt zabíjely :D

5 FloydTrimi FloydTrimi | E-mail | Web | 17. ledna 2017 v 2:43 | Reagovat

lifewise health plan of oregon  <a href=http://stilnoct.startbewijs.nl/>stilnoct kopen</a>  medicine for back spasms

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama